1 Ağustos 2006

Vasiyetname

Elli yaşlarında, torun torba sahibi, neşeli, yaşamayı seven ama ölümü de dilinden hiç düşürmeyen ve eşyası son zamanlarda (nedendir bilinmez) kıymetlenen bir hanım teyze..

Bu teyzenin pek işi gücü yoktur, bütün kış boyunca konuda komşuda gördüğü bütün lif modellerini hiç bıkmadan oturdu işledi, hala da işliyor. çok azimli maşaallah..

Neyse, işliyor işlemesine de, bitirdiği lifleri ne yapıyor dersiniz, asıl tuhaflık burda.Bütün lifleri bohçalıyor ve düşmanlarından yer yer saklıyor, düşman dediğime bakmayın, öz ama evli kızlarından bahsediyorum. Teyzem iyice silmiş olmalı ki kızlarını, liflerinden bir tane bile vermiyor. Lifleri çok kıymetlidir. Düşmanlardan biri sadece bir lif almak için annesine adeta gözyaşları içinde yalvarırken,annesi büyük bir istikrarla acımasızca kızıyla çatışıyor, ve netice de beyaz bayrağı çeken yine düşman taraf..

Lif muhabbeti nerden geliyor bilemem ama nerelere kadar gittiğini söyleyeyim. meşhur,kıymetli, paha biçilemez liflerin emekçisi, yegane koruyucusu bu sevimli teyzeyi komik bir telaş sardı, Hakkın rahmetine kavuştuktan sonra ( Allah gecinden versin) liflerinin kimlerin eline kalacağından çok endişeli,düşündü, taşındı ve;

"Ben ölünce mabalım boynunuza liflerin onbeşini bir kızımın çeyizine, diğer onbeşini öteki kızıma ve bir onbeşini de oğlumun çeyizine koyacaksınız" diye büyük kızlarına vasiyet etti..Bir de sonunda lutfetti; "Artan olursa alabilirsiniz"

11 yorum:

hicanka dedi ki...

aslında bir çoğumuzuz hayatı bu Teyze'ninkine benziyor... Bizler de bu teyze gibi biriktiyor sonra da başkalarına bırakırıveriyoruz.

İbn-i Sina dedi ki...

hicankaya katılıyorum, daha ne diyeyim...
Bir de Allah rahmet etsin teyzeye.

ÅŸazimend dedi ki...

Siyah zambakcığım nerelerdesin. Sevgili'(S.A.V.)nin diyarına gidince bizleri unuttun mu yoksa?

Siyah Zambak dedi ki...

bir bilsem nerelerde oldugumu?? buralarda bir yerlerdeyim iste,buralar oyle guzelki kendimi bile unuttum.sartlar pek elverisli degil henuz, nete sikca giremiyorum , yakin zamanda daha sik yazarim insaallah,ulkeme selamlar...

İbn-i Sina dedi ki...

Sen arabistanda m?s?n siyah zambak?

Siyah Zambak dedi ki...

evet arabistanday?m

tahin dedi ki...

Demek Mekke'desiniz artik:)
Hayirli olsun, cok sevindim sizin adiniza:)

Yalniz karakter sorunu var sanirim blogta. Turkce karakterler gorunmuyor, en azindan ben goremiyorum. Aklinizda olsun. Inshallah duzelir en kisa zamanda..

Yeniden hosgeldiniz:)

Siyah Zambak dedi ki...

ho?bulduk tahin,evet sorun var,düzeltme?e çal???yoruz..

meraklı dedi ki...

kimmiş bu kadun yaw

meraklı dedi ki...

daha cevap gelmedi

Siyah Zambak dedi ki...

aserdtfy